Forum Bridge
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Forum Bridge

Forum Bridge
 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Pentru o zi minunata :)

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
LiA
Vizitator




Pentru o zi minunata :) Empty
MesajSubiect: Pentru o zi minunata :)   Pentru o zi minunata :) Icon_minitimeMar Iun 19, 2007 11:36 pm

Propun un topic in care sa ne impartasiti diferite ganduri/citate care sa ne infrumuseteze ziua ! Very Happy
Sus In jos
naty^swe
Vizitator




Pentru o zi minunata :) Empty
MesajSubiect: Re: Pentru o zi minunata :)   Pentru o zi minunata :) Icon_minitimeVin Iun 22, 2007 7:57 pm

Sunt niste citate din "Legile lui Murfhy" mie mi se par foarte haioase si multe dintre ele sunt adevarate:

Nimeni nu observa cand lucrurile merg bine.
Daca te joci dde-ajuns de mult cu un obiect, preocupat fiind sa nu-l strici, cu siguranta il vei strica.
Cand formezi un numar de telefon gresit, niciodata nu suna ocupat.
O idee originala nu poate sa treaca niciodata printr-un comitet si sa ramana originala.
Pentru ca ceva sa devina curat, altceva trebuie sa devina murdar.
... dar poti murdari totul, fara sa cureti nimic.
Intotdeauna poti sa gasesti ceea ce nu cauti.
Primul loc in care trebuie sa cauti ceva este ultimul loc in care te astepti sa il gasesti.
king king king lol!
Sus In jos
LiA
Vizitator




Pentru o zi minunata :) Empty
MesajSubiect: Re: Pentru o zi minunata :)   Pentru o zi minunata :) Icon_minitimeVin Iun 22, 2007 9:24 pm

Au fost odata 5 oameni care se numeau: CINEVA, ORICINE, NIMENI, TOTI si ALTUL.
Intr-o zi cei 5 au fost confruntati cu o problema deosebit de importanta si de aceea s-au hotarat sa fie facuta de
TOTI. Insa, cum TOTI era sigur ca CINEVA o va face, iar CINEVA se baza pe NIMENI, in final NIMENI nu a facut-o
deoarece era evident ca ORICINE ar fi fost in stare sa o faca. Atunci CINEVA s-a suparat foarte tare caci era o
treaba pentru TOTI. Insa TOTI i-a sugerat lui CINEVA sa-l oblige pe ALTUL sa faca ceea ce NIMENI nu a fost dispus
sa faca, desi ORICINE ar fi putut.
Concluzia: Treaba trebuie facuta intotdeauna de ALTUL!

lol! lol!
Sus In jos
lore_dana90
Admin
lore_dana90


Numarul mesajelor : 71
Data de inscriere : 19/06/2007

Pentru o zi minunata :) Empty
MesajSubiect: Re: Pentru o zi minunata :)   Pentru o zi minunata :) Icon_minitimeVin Iun 22, 2007 9:25 pm

imi suna cunoscut lia... nush dc Laughing
Sus In jos
https://forumbridge.forumgratuit.ro
LiA
Vizitator




Pentru o zi minunata :) Empty
MesajSubiect: Re: Pentru o zi minunata :)   Pentru o zi minunata :) Icon_minitimeVin Iun 22, 2007 9:26 pm

lore_dana90 a scris:
imi suna cunoscut lia... nush dc Laughing


Laughing Laughing hai mai secatura ca e dragut afro
Sus In jos
byby
Vizitator




Pentru o zi minunata :) Empty
MesajSubiect: Re: Pentru o zi minunata :)   Pentru o zi minunata :) Icon_minitimeVin Iun 22, 2007 9:56 pm

Doua pasarele stau pe o creanga...una ii zice catre cealalta: vezi ca te imping! si-o impinge...
Sus In jos
Alyna
Vizitator




Pentru o zi minunata :) Empty
MesajSubiect: Re: Pentru o zi minunata :)   Pentru o zi minunata :) Icon_minitimeJoi Iun 28, 2007 7:08 am

Viata trebuie traita asa cum este pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati.
Sus In jos
Alyna
Vizitator




Pentru o zi minunata :) Empty
MesajSubiect: Re: Pentru o zi minunata :)   Pentru o zi minunata :) Icon_minitimeJoi Iun 28, 2007 7:10 am

Am urcat munti la care nu le-am vazut varfurile, am strabatut deserturi fierbinti si oceane fara sfarsit insa din pacate nu am vazut roua din iarba din fata casei mele.
Sus In jos
Alyna
Vizitator




Pentru o zi minunata :) Empty
MesajSubiect: Re: Pentru o zi minunata :)   Pentru o zi minunata :) Icon_minitimeJoi Iun 28, 2007 7:44 am

Nu contează cât trăieşti, important este să trăieşti o clipă pentru care merită să mori.
Sus In jos
LiA
Vizitator




Pentru o zi minunata :) Empty
MesajSubiect: Re: Pentru o zi minunata :)   Pentru o zi minunata :) Icon_minitimeJoi Iun 28, 2007 7:20 pm

Foarte frumos Alyna cheers
Sus In jos
Alyna
Vizitator




Pentru o zi minunata :) Empty
MesajSubiect: Re: Pentru o zi minunata :)   Pentru o zi minunata :) Icon_minitimeVin Iun 29, 2007 11:53 am

Merci Very Happy

Este greu sa pierzi, dar mult mai rau este sa nu fi incercat niciodata sa reusesti.

Oamenii ne dau uneori vise dar viata le spulbera.

Lumea nu te va lăsa să trăieşti cum vrei tu, dar dacă eşti destul de tare, cel puţin nu trebuie să trăieşti cum vrea ea.
Sus In jos
Alyna
Vizitator




Pentru o zi minunata :) Empty
MesajSubiect: Re: Pentru o zi minunata :)   Pentru o zi minunata :) Icon_minitimeVin Iun 29, 2007 12:03 pm

Nu contează cât trăim, ci cum trăim. Adaugă viaţă la ani, nu ani la viaţă.

Să mănânci ca să trăieşti, nu să trăieşti ca să mănânci.

Viaţa e lungă pentru cel care n-o măsoară în decenii, într-o clipă poţi să trăieşti o eternitate şi să ai în suflet mult mai mult decât au alţii într-o sută de ani.

Nu contează să ai multe idei, ci să trăieşti cel puţin una.
Sus In jos
maryan_0
Vizitator




Pentru o zi minunata :) Empty
MesajSubiect: Re: Pentru o zi minunata :)   Pentru o zi minunata :) Icon_minitimeVin Iun 29, 2007 4:41 pm

LiA a scris:
Au fost odata 5 oameni care se numeau: CINEVA, ORICINE, NIMENI, TOTI si ALTUL.
Intr-o zi cei 5 au fost confruntati cu o problema deosebit de importanta si de aceea s-au hotarat sa fie facuta de
TOTI. Insa, cum TOTI era sigur ca CINEVA o va face, iar CINEVA se baza pe NIMENI, in final NIMENI nu a facut-o
deoarece era evident ca ORICINE ar fi fost in stare sa o faca. Atunci CINEVA s-a suparat foarte tare caci era o
treaba pentru TOTI. Insa TOTI i-a sugerat lui CINEVA sa-l oblige pe ALTUL sa faca ceea ce NIMENI nu a fost dispus
sa faca, desi ORICINE ar fi putut.
Concluzia: Treaba trebuie facuta intotdeauna de ALTUL!

lol! lol!

deci am obosit numai citind incurcatura asta de poveste Rolling Eyes Rolling Eyes
Sus In jos
byby
Vizitator




Pentru o zi minunata :) Empty
MesajSubiect: Re: Pentru o zi minunata :)   Pentru o zi minunata :) Icon_minitimeMier Iul 04, 2007 11:22 pm

Sus In jos
byby
Vizitator




Pentru o zi minunata :) Empty
MesajSubiect: Re: Pentru o zi minunata :)   Pentru o zi minunata :) Icon_minitimeMier Iul 04, 2007 11:29 pm

Sus In jos
ANEMARI
Vizitator




Pentru o zi minunata :) Empty
MesajSubiect: Re: Pentru o zi minunata :)   Pentru o zi minunata :) Icon_minitimeVin Iul 06, 2007 12:14 am

Alyna a scris:
Viata trebuie traita asa cum este pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati.
super tare
Sus In jos
ANEMARI
Vizitator




Pentru o zi minunata :) Empty
MesajSubiect: Re: Pentru o zi minunata :)   Pentru o zi minunata :) Icon_minitimeVin Iul 06, 2007 12:14 am

Alyna a scris:
Am urcat munti la care nu le-am vazut varfurile, am strabatut deserturi fierbinti si oceane fara sfarsit insa din pacate nu am vazut roua din iarba din fata casei mele.
beeetonn
Sus In jos
ANEMARI
Vizitator




Pentru o zi minunata :) Empty
MesajSubiect: Re: Pentru o zi minunata :)   Pentru o zi minunata :) Icon_minitimeVin Iul 06, 2007 12:15 am

Alyna a scris:
Nu contează cât trăieşti, important este să trăieşti o clipă pentru care merită să mori.
si din nou superrrr
Sus In jos
phantoma
Vizitator




Pentru o zi minunata :) Empty
MesajSubiect: Re: Pentru o zi minunata :)   Pentru o zi minunata :) Icon_minitimeVin Iul 06, 2007 12:27 am

byby a scris:
Doua pasarele stau pe o creanga...una ii zice catre cealalta: vezi ca te imping! si-o impinge...

din sacul cu prostioare, iata niste poezii "sensibile": lol! lol!

Trece lebedele-n zare.
Eu ma uit, ele dispare...

Pe un camp cu viorele
Crestea numai ghiocei.
Si-a venit mandrele mele
Si le-a cules ei pe toti.

Intr-un lac doi ochi luceste,
Ce sa fie?
E doi peshte.

Creste iarba, iarba deasa
Perpendicular pe casa.
Vine calul si o paste,
Alta iarba se dezvolta.

Tara mea cu rauri multe
Si cu frunze si cu flori,
Ai in tine-o populatie
De mai multi locuitori.
Sus In jos
phantoma
Vizitator




Pentru o zi minunata :) Empty
MesajSubiect: Re: Pentru o zi minunata :)   Pentru o zi minunata :) Icon_minitimeVin Iul 06, 2007 12:29 am

"Nu ne sta in putere sa facem lucruri uriase - ci numai lucruri mici, cu iubire uriasa."
Sus In jos
byby
Vizitator




Pentru o zi minunata :) Empty
MesajSubiect: Re: Pentru o zi minunata :)   Pentru o zi minunata :) Icon_minitimeVin Iul 06, 2007 1:35 pm

Sus In jos
Joleen

Joleen


Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 07/07/2007

Pentru o zi minunata :) Empty
MesajSubiect: Re: Pentru o zi minunata :)   Pentru o zi minunata :) Icon_minitimeSam Iul 07, 2007 2:45 pm

phantoma a scris:
byby a scris:
Doua pasarele stau pe o creanga...una ii zice catre cealalta: vezi ca te imping! si-o impinge...

din sacul cu prostioare, iata niste poezii "sensibile": lol! lol!

Trece lebedele-n zare.
Eu ma uit, ele dispare...

Pe un camp cu viorele
Crestea numai ghiocei.
Si-a venit mandrele mele
Si le-a cules ei pe toti.

Intr-un lac doi ochi luceste,
Ce sa fie?
E doi peshte.

Creste iarba, iarba deasa
Perpendicular pe casa.
Vine calul si o paste,
Alta iarba se dezvolta.

Tara mea cu rauri multe
Si cu frunze si cu flori,
Ai in tine-o populatie
De mai multi locuitori.
Deci e de coma poezia!mercy Phantoma!Asta m-a distrat...
Sus In jos
LiA

LiA


Numarul mesajelor : 10
Data de inscriere : 07/07/2007

Pentru o zi minunata :) Empty
MesajSubiect: Re: Pentru o zi minunata :)   Pentru o zi minunata :) Icon_minitimeSam Iul 07, 2007 3:14 pm

Super tare poza Phantoma Laughing lol! affraid lol!
Sus In jos
phantoma

phantoma


Numarul mesajelor : 69
Varsta : 34
Localisation : Timisoara
Data de inscriere : 06/07/2007

Pentru o zi minunata :) Empty
MesajSubiect: Re: Pentru o zi minunata :)   Pentru o zi minunata :) Icon_minitimeSam Aug 11, 2007 7:42 pm

banc:

o furnica vroia sa se penseze si si-a rupt capul. Rolling Eyes
Sus In jos
http://www.expresie.uv.ro
mihaela

mihaela


Numarul mesajelor : 15
Varsta : 35
Data de inscriere : 10/09/2007

Pentru o zi minunata :) Empty
MesajSubiect: Re: Pentru o zi minunata :)   Pentru o zi minunata :) Icon_minitimeLun Sept 10, 2007 11:13 pm

"Fiindca nu stii ce te-asteapta maine, lupta sa fii fericit astazi."
Sus In jos
Continut sponsorizat





Pentru o zi minunata :) Empty
MesajSubiect: Re: Pentru o zi minunata :)   Pentru o zi minunata :) Icon_minitime

Sus In jos
 
Pentru o zi minunata :)
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Bridge :: Users :: Discutii diverse-
Mergi direct la: